kurumsal

Haberler

20.12.2012 - MELTEM, ÇİFT KATLI ARAÇ FİLOSUNU BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR…

çift katlı araç 2004 yılından beri çift katlı araç filomuzu büyütmeye devam ediyoruz. 2004 yılında 2 araç ile başladığımız çift katlı araç filomuz bugün filomuza katılan son 4 aracımız ile birlikte toplam 23 adete ulaşmıştır. Şu an Türkiye'deki ilk ve tek çift katlı araç filomuzu her yıl büyüterek, daha çok müşterimize bu araçlarla hizmet sunmayı hedefliyoruz.


10.10.2012 - FİLOMUZA YENİ ÇEKİCİLER EKLEDİK...

çekici Müşterilerinize kesintisiz hizmet sunmak ve çalışma hızımızı arttırmak için filomuzu gençleştirmeye ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. Filomuza 6 yeni çekici ekleyerek, faaliyetlerimize devam ediyoruz.


30.12.2011 – MELTEM 2012'Yİ BİRLİKTE KARŞILADI…

meltem yeni yıl 2011 yılını geride bırakırken, tüm Meltem ailesi olarak yine birlikteydik. 2012 yılının herkese sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileğiyle…


15.09.2011 - MELTEM, ÇİFT KATLI ARAÇ FİLOSUNU BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR…

çift katlı araç 2004 yılından beri çift katlı araç filomuzu büyütmeye devam ediyoruz. 2004 yılında 2 araç ile başladığımız çift katlı araç filomuz bugün filomuza katılan son aracımız ile birlikte toplam 19 adete ulaşmıştır. Şu an Türkiye'deki ilk ve tek çift katlı araç filomuzu her yıl büyüterek, daha çok müşterimize bu araçlarla hizmet sunmayı hedefliyoruz.


03.08.2011 – DÜNYA GAZETESİ - MELTEM'DEN ÇİFT KATLI DORSELER İLE DAHA FAZLA TAŞIMA İMKANI

çift katlı araç İZMİR - Sahip olduğu Türk ve Alman plakalı araçlarla uluslar arası taşımacılık hizmeti veren Meltem AŞ, bünyesinde bulundurduğu çift katlı dorselerle özellikle üst üste konulamayan hassas yüklerin taşımacılığında fark yaratıyor. Standart dorselere tek katlı yüklerde 33 europalet sığarken, çift katlı dorselerde bu rakam 55'e çıkıyor. Bu da çok ciddi bir maliyet avantajı sağlıyor.

Faaliyete 1982'de Antalya'da başladıklarını dile getiren Meltem Uluslar arası Taşımacılık ve Ticaret AŞ Ege Bölge Müdürü Murat Bulut, "Şirketimiz adını Antalya'nın meşhur meltem rüzgarından alıyor. Kuruluş yıllarında Avrupa ve Ortadoğu'ya yönelik karayolu taşımacılığı yaparken, daha sonra Ortadoğu'daki siyasal karışıklıklardan dolayı firmamız rotasını tamamen Avrupa'ya çevirdi. 1993'te Münih'te kardeş şirketimiz Meltem Internationale Spedition & Handels GMBH kuruldu. 1995'te Ro-Ro hatlarının devreye girmesiyle izlenen güzergah da çeşitlenmiş oldu. Şu an Almanya, İtalya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Fransa'ya hem parsiyel hem komple hem ithalat hem ihracat yükleri taşımacılığı yapıyoruz" dedi.

Sektördeki diğer şirketlerden farklı olarak toplamı firmalarına ait 126 araçla hizmet verdiklerini vurgulayan Bulut, "Fakat bizim asıl farkımız araç filomuzda bulunan, Türkiye'de bizden başka firmanın kullanmadığı çift katlı dorseler. Araç filomuzda standart tenteli ve frigofrik araçlara ilaveten, 20 tane de çift katlı dorse bulunuyor. Çift katlı dorseler üst üste istiflenemeyen hassas ürünlerin taşınmasında büyük avantaj sağlıyor. Çünkü standart dorse ile 33 europalet taşınabilirken, çift katlı dorsede bu rakam 55'e çıkıyor. Yani bir dorse ile yüzde 70'e yakın daha fazla taşıma yapabiliyorsunuz. Ayrıca çift katlı dorse farklı nitelikteki malları da aynı anda taşıma olanağı sunuyor. Tüm bunlar taşıma maliyetlerinde çok ciddi tasarruf yaratıyor" diye konuştu.

Hollanda merkezli Burn firması tarafından tasarlanan çift katlı dorselerle 15 yıla yakın süredir hizmet verdiklerini anlatan Murat Bulut, "Standart dorselerin fiyatı 30 bin Euro dolayındayken, çift katlı dorselerin fiyatı 85-90 bin Euro'ya yaklaşıyor. İlk yatırım maliyeti yüksek olmasına karşın sağladığı fayda çok büyük. Almanya'dan Türkiye'ye taşıdığımız malların yüzde 80'i medikal ürünler. Bunlarda paletler üst üste koyulamadığından çift katlı dorseler büyük avantaj sağlıyor. Medikal yanında kozmetik, temizlik gibi taşımada hassasiyet gerektiren sektörlere hizmet veriyoruz" dedi.

Filolarındaki 35 aracın Alman plakalı olduğunu söyleyen Bulut, "Münih'teki şirketimize ait bu araçların Avrupa'da serbest dolaşım hakkı var. Bu nedenle hem geçiş belgesi gibi sıkıntılar yaşamıyorlar, hem de Avrupa içinde bir noktadan başka bir noktaya taşıma yapabiliyorlar. Böylelikle Avrupa'daki tatil dönemleri dışında bu araçlar neredeyse sürekli hareket halinde. Ulaştırma Bakanlığı her yıl uluslar arası taşımacılık firmalarına verimlilik puanı veriyor. 2010 yılı değerlendirmesine göre, verimlilik puanı açısından 9. sırada yer aldık. Bu, Avrupa'daki ring seferleri sayesinde başarıldı" diye konuştu.

İstanbul şubesi bu ay açılacak

Acentalık ya da forwarderlık yapmadıklarını, tamamen kendi araçlarıyla hizmet verdiklerini ifade eden Murat Bulut, şunları söyledi: "Başta otomotiv yan sanayi olmak üzere ağırlıklı olarak gıda, tekstil, sanayi ürünleri, elektronik ve proje taşımacılığı konusunda çalışıyoruz. Çeşme'deki Ro-Ro hattını en çok kullanan işletmelerden biriyiz. Bünyemizde 100 dolayında kişiye istihdam sağlıyoruz. Geçen sene özel sektörde Antalya'daki ilk A tipi genel antrepoyu biz kurduk. Bu kentte daha çok frigofrik araçlarla hizmet veriyoruz. Geçen sene sonunda ayrıca İzmir'de farklı bölgelerde bulunan TIR garajı, depo ve idari ofisimizi Kemalpaşa'da kurduğumuz tesise taşıdık. Bu ay şirketimiz açısından önemli gelişmelerden biri de İstanbul İkitelli'de şube açacak olmamız. Böylelikle İstanbul pazarında da etkimizi artıracağız."

05.07.2011 - ÇEKİCİ FİLOMUZU BÜYÜTÜYORUZ...

çekici Araç filomuza yeni çekici yatırımlarımız devam ediyor. Filomuza bu ay kattığımız 5 yeni çekicimiz ile sizlere daha genç ve daha hızlı bir araç filosu sunuyoruz.


12.06.2011 - KALİTE BELGEMİZİ YENİLEDİK...

sgs 2005 yılında SGS ile ISO 9001:2000 belgelendirmesi yapılarak başlayan kalite yolculuğumuz devam ediyor. Her yıl yapılan denetlemelerde kalite yönetim sistemimizi daha da iyileştirerek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Son yapılan belge yenileme denetlememizi de başarıyla geçirerek, ISO 9001:2008 belgemizi 3 yıllığına yenileme hakkını kazandık. MELTEM olarak kalite yönetim sistemimizin gerekliliklerini yerine getirmeye devam ederek, başka belgelendirmeleri de yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.


28.02.2011 - 9 ADET YENİ RÖMORKUMUZ HİZMETE GİRDİ...

römork Araç filomuzu yatırımlarımız sürüyor. Mevcut tenteli römorklarımıza 9 adet yeni kayar çatı, kayar perdeli römork ekledik.


05.01.2011 - YENİ YILA YENİ PROGRAMLA GİRDİK...

yeni program Araç yatırımlarımıza ilaveten, kullandığımız lojistik programımızı da yenileyerek, daha kolay, daha hızlı ve kontrollü dokümantasyonu sağlamayı hedefleyerek, yeni lojistik programı yatırımları yaptık. Bir süredir deneme kullanımına başladığımız yeni programımızı, 2011 yılı itibariyle devreye sokarak, yeni veritabanımızı oluşturmaya başladık.


31.12.2010 - MELTEM AİLESİ OLARAK 2011 YILINI BİRLİKTE KUTLADIK...

yeni program Geçen yıl olduğu gibi bu yılı da hep birlikte karşıladık. Yine kendi ellerimizle hazırladığımız birbirinden güzel mezelerimiz, hediyelerimiz, tüm çalışanlarımız ve bazı iş ortaklarımız ile birlikte yeni yılın bizlere güzellikler getirmesini diledik… Meltem ailesi, her yıl daha da büyüyerek devam ediyor.


20.12.2010 - MELTEM TAŞIMACILIK İZMİR'DE YENİ YERİNDE...

fotoğraf bekleniyor MELTEM olarak bugüne dek hizmet verdiğimiz Alsancak ofisimizi depolama hizmetlerimizi artırmak ve tüm organizasyonumuzu tek bir yerden yönetebilmek için Kemalpaşa'ya taşıdık. Kemalpaşa'da yeni yerimizde, depolama ve aktarma hizmetlerimiz de mevcuttur.


14.06.2010 - ÇEKİCİ VE RÖMORK YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR...

çekici 2010 yılı ortasına kadar koyduğumuz tüm hedefleri tutturarak, kendi başarımıza yenileriniz ekledik. Yıl sonuna kadar olan tüm hedeflerimizi tutturmak, daha büyük bir filoyla daha büyük işlere imza atmak için filomuza 5 adet yeni çekici ve 10 adet yeni römork ekledik.


16.03.2010 - FİLOMUZA YENİ ÇEKİCİLER EKLEDİK...

çekiciler Müşterilerinize kesintisiz hizmet sunmak ve çalışma hızımızı arttırmak için filomuzu gençleştirmeye ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. Filomuza 2 yeni çekici ekleyerek, faaliyetlerimize devam ediyoruz.


14.02.2010 - MELTEM'İN YENİ ÇEKİCİLERİ DEVREDE...

çekici Daha iyi hizmet, daha yeni araçlarla sağlanır. Ve biz sizlere daha iyi hizmet vermek için buradayız…


31.12.2009 - HOŞGELDİN 2010...

yeni yıl Her yeni yıl yeni hedefler, yeni umutlar ve planlarla geliyor. MELTEM olarak 2010 yılını tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte şirketimizde bir kokteyl düzenleyerek karşıladık. Hediyelerimizi verdik, iyi dileklerimizi sunduk, yeni yılın hepimize güzel ve sağlık dolu günler getirmesini diledik…