kurumsal

Taşımacılık ile ilgili sorular

Hangi ülkelere çalışıyorsunuz ? Komple mi parsiyel mi çalışıyorsunuz?

Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Fransa ve İsviçre'ye komple ve parsiyel ithalat-ihracat taşımaları yapıyoruz.

Karayolu ile gelip / gidip mallarımı daha hızlı getiremez misiniz / götüremez misiniz?

Şu anki koşullarımızda sadece RO-RO gemisi kullanarak çalışıyoruz. Hizmet ağımızı geliştirme amacıyla karayolu sevkiyatlarımıza başlamayı planlıyoruz, ancak şu an böyle bir hizmetimiz yok.

Ne tür mallar taşıyorsunuz ? Hangi malları taşımıyorsunuz?

Ağırlıklı olarak tıbbi malzeme taşıyoruz. Bunun dışında her türlü yedek parça, tarımsal malzemeler, makine ve ekipmanları ve endüstriyel malları taşıyoruz. Sebze, meyve,donmuş gıda vb. her türlü frigorofik yükler ile patlayıcı, radyoaktif madde taşıması yapmıyoruz.

ADR'li mallarım var, taşıyabilir misiniz?

Evet, ancak mallarınızın yüklenmesinden önce bunu bildirmeniz gerekli.

Bir malım var, henüz hazır değil, ebatları da belli değil, fiyat alabilir miyim?

Malın paketlenmiş ebatları ve hazır olma tarihi belli olmadan fiyat veremiyoruz. Fiyatlar dönemsel olarak değiştiğinden ve araçta kaplayacağı yeri dikkate aldığımızdan size fiyat verebilmek için bu bilgilere ihtiyacımız var.

Navlunlar neden sürekli değişiyor?

İthalat – ihracat piyasasındaki dalgalanmalara göre taşıma fiyatları değişkenlik göstermektedir. Piyasada yüklemeler çok olduğunda araç sıkıntısı yaşanmakta, bu dönemlerde de fiyatlar artmaktadır.

Neden taşıtmak istediğim mal cinsini soruyorsunuz? Ne fark eder sizin için?

Yükleyeceğiniz malın cinsine göre araç belirlemesi yapıp, parsiyel ise yanına koyacağımız malların cinsine de dikkat ediyoruz. Eğer malınıza özel bir ekipman gerekiyor ise şoföre bilgi veriyoruz. Sizin malınızı en güvenli ve doğru şekilde taşımak için bu bilgiye önceden sahip olmamız gerekli. Ayrıca ihracı ya da ithali yasak ya da kısıtlı bir mal olup olmadığını bilmeliyiz.